האם צריך להתרגל לכאבי גב?

רבים מאיתנו סובלים מכאבי גב.

בדרך כלל הכאב מורגש אך לא משתק ואנחנו אומרים לעצמנו: "זה יעבור". ובאמת, ברוב המקרים, אחרי מנוחה, הכאב חולף.

כשהכאבים נהיים מטרידים יותר, בדרך כלל אנחנו פונים לרופא אורתופד אשר מפנה לצילומים שונים ורושם תרופות. בשלב זה אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו, משום שעשינו משהו לטובת הגב ולשיפור המצב.

התרופות מקלות זמנית על הכאב, אולם בדרך כלל הכאב יחזור וימשיך להטריד ברמה זו או אחרת. בלב זה אנחנו אומרים לעצמנו: טוב, מה לעשות? נחייה עם הכאב. כי זה הגיל, ככה זה אצל כולם וכו' וכו'…

ובכן, מסתבר שהטיפולים המקובלים אינם מספיקים. הגב צריך טיפול אחר. בתור פיזיותרפיסטית ותיקה אני מאמינה שמה שהגב צריך בעצם הוא אימון של חיזוק השרירים ומתיחות.

לא בכדי קליניקת הפיזיותרפיה שלי צמודה לסטודיו לפילאטיס. לא מספיק "זבנג וגמרנו", לא של זריקות, לא של כדורים וגם לא של פיזיותרפיה. יש צורך באימון מתמשך של הגב. הפילאטיס הוא לדעתי הדרך הטובה ביותר להחזיר לגב את יכולת התנועה ואת חוזק השרירים.

אלו לא אותם שרירים שאותם מחזקים בחדר הכושר. בפילאטיס ניתן דגש לשרירים העמוקים של הגב והבטן, אשר תורמים לחיזוק הגב ויכולתו לתפקד הייטב בחיי היום יום.

לגברים שבינינו – פעילות אירובית והרמת משקולות היא לא מספיקה. הפילאטיס הוא השלמה הכרחית לפעילות האירובית, משום שלאחר הרבה שנים של ישיבה במשרד, השרירים של הבטן/גב לא חזקים מספיק ושרירי הרגליים והגב לא גמישים וארוכים.

לפעמים נדרש טיפול או סדרת טיפולים מסויימת לפני האימון, כדי להוריד את רמת הכאב הראשוני בגב, במידה וקיימת הקרנה לישבן או לרגל, אך לאחר מכן יש חשיבות גדולה לתרגול חיזוק שרירי הבטן והגב וגם להארכת השרירים.

לא חייבים לסבול באופן קבוע מכאבי גב ותרופות הן לא הפתרון!

דרך המתאמנים שלנו אנחנו פוגשים את ההצלחה מדי יום ביומו. מסתבר ששיטת פילאטיס הותיקה, איננה "טרנד" לנשים. היא נכונה לכל מי שבריאות הגב חשובה לו ומוכן לעשות מעשה.