פילטיס שיקומי

כזכור, ג'וזף פילאטיס פיתח את השיטה שלו כדי לסייע לחיילים פצועים במלחמת העולם ה-1, שעקב פציעתם היו מוטלים במיטות ללא תנועה, ושרירי גופם התנוונו.

מה שהוא ראה לנגד עיניו, כאשר פירק את המזרונים וחיבר את הקפיצים לרגלי המיטות, הייתה האפשרות לבנות עבורם תרגילים שיתאימו למצבם, יגמישו ויחזקו את שריריהם, וכך יאפשרו להם לחזור אט אט לתנועה ולהיפטר מהכאבים – בצורה מבוקרת, הדרגתית ומותאמת למצבם הפיזיולוגי.

פילאטיס מכשירים – הקלה ואתגר גם יחד

מכשירי הפילאטיס נועדו להקל ולאתגר בו זמנית את העבודה על הגוף, לפי הצורך של המתאמן. הם מאפשרים להתאים תרגילים מסוימים לבעיה של המתאמן, ולהוביל אותו לרמת תפקוד גבוהה יותר, תוך טיפול ממוקד בבעיה. זו הסיבה ששיטת פילאטיס מתאימה ביותר כשיטה שיקומית לאנשים הסובלים מפציעות גופניות.

פילאטיס שיקומי – אימון בהשגחה מקצועית

אצלנו "בגוף ראשון" לקחנו את היתרון השיקומי של הפילאטיס צעד אחד קדימה, וחיברנו אותו להשגחה וליווי של פיזיותרפיסטית מוסמכת. בדרך זו ניתן להגיע לתוצאות ממוקדות ומהירות יותר בהקלה על כאבים, כגון: כאבי גב, צוואר, כאבי ברכיים או כתפיים, וגם שיפור משמעותי של רצפת האגן.

והיתרון הגדול עבורכם?

אם אתם לאחר פגיעה או פציעה, ואתם חוששים לחזור לפעילות גופנית ללא השגחה צמודה – אצלנו תמצאו את התשובה המושלמת לבעיה: גם פילאטיס מכשירים מקצועי ומותאם ליכולותיכם, וגם ליווי והשגחה של פיזיותרפיסטית, שיבטיחו לכם שיקום יעיל ומהיר, בסביבה מקצועית תומכת ומרגיעה.

וולף בן 93 לאחר שבר ירך וניתוח מבצע תרגילים על הקדילאק

וולף בן 93 לאחר שבר ירך וניתוח מבצע תרגילים על הקדילאק

למי מתאים פילאטיס שיקומי "בגוף ראשון?

  • לאנשים הסובלים מפציעות אורתופדיות, כגון: בעיות גב תחתון, צוואר, כתפיים לאחר ניתוחים, תאונות דרכים או החלפת מפרקים
  • לנשים אחרי לידה, לחיזוק שרירי הבטן וקרקעית האגן, ובמקרים של דליפת שתן
  • לבעיות של צפיפות עצם
  • לפציעות ספורט ומחול.

איך מתבצעת פעילות הפילאטיס השיקומי?

  • התרגול בפילאטיס שיקומי מבוסס על תכנית אימונים אישית, המותאמת לכל לקוח בהתאם לצרכיו ויכולותיו
  • התכנית נבנית בשיתוף ובליווי פיזיותרפי מלא של יהודית גבע BPT.
  • התרגול מתבצע על מיטות פילאטיס, באופן פרטני או בקבוצות קטנות.