שיקום של בעיות גב באמצעות פילאטיס

יש סיבות רבות לכאבי גב תחתון, החל מיציבה לקויה ועד פגיעה בשלד. בעזרת שילוב של אבחון פיזיותרפי מקצועי, ניתן לבנות תכנית של תרגילי פילאטיס בהתאמה פרטנית, שיחזקו את האזורים החלשים ויסייעו בהחזרת התפקוד וחיסול הכאב

פגיעות בגב התחתון יכולות להיות רבות ומגוונות, החל במתח שרירי הנגרם כתוצאה מיציבה לקויה, סקוליוזיס (חוסר סימטריה של עמוד השדרה, פריצה ו/או בלט דיסק) ועוד.

מאבחון לטיפול

לאחר אבחון ראשוני למטופל, הכולל אבחון של היציבה, מצב הגבלת התנועה ומצב הכאבים, תותאם למתאמן תכנית אימון אישית. השיעורים הראשונים יתבצעו באופן פרטני, אך לאחר  שהמתאמן יפנים את התרגילים, ניתן לצרפו לקבוצה בת חמישה מתאמנים, להמשך הפעילות.

למה פילאטיס?

בהשוואה לשיטות התעמלות אחרות, שחלקן עובדות על הפעלת כוח ו/או תנועה מהירה, הפילאטיס עובד תוך שימת דגש מיוחד על דיוק ומודעות, כאשר המטרה היא ליצור חיזוק ממוקד לאזורים החלשים של הגוף.

חולשה מובילה לכאב

במחקרים באנשים עם כאבי גב תחתון, שבדקו את השרירים העמוקים המייצבים, נמצא כי בכל בעיה במפרקי הגב (בלט דיסק, פריצת דיסק, סקוליוזיס וכד'), הייתה חולשה משמעותית וחוסר תפקוד של השרירים העמוקים

מכאן, שההתמקדות בהחזרת תפקוד השרירים העמוקים, המספקים יציבות לסגמנטים השונים בגב, עוזרת לחולים להחלים מכאבים ומסייעת בהשבת התפקודיות של הגב.

מה התרומה של הפילאטיס

הפילאטיס נותן כלים לתפקוד יומיומי תקין על ידי לימוד, הפרדה ושליטה, הבאים מתוך מודעות לתפקוד הגוף. חיזוק שרירי הליבה מאפשר יציבה טובה ותפקוד ספורטיבי משופר, אבל לא רקכשמרכז הגוף "מוחזק" על ידי שרירי ליבה חזקים וגמישיםאפשר לבצע פעילויות שונות, החל מעבודות הבית הפשוטות ועד לפעילות ספורטיבית ואחרת.