פילאטיס בכל גיל

במהלך שנות הילדות שלנו הפעילות המוטורית שלנו היא מובנת מאליה. בתום תהליך הצמיחה, אנחנו נוטים לחיים עם הרבה פחות תנועה: הגב כפוף, השרירים נחלשים, הכתפיים שחוחות, הגוף עייף והחיוניות הטבעית של הגוף קטנה מאוד.

אחד היתרונות הגדולים של האמון בשיטת פילאטיס הוא שהאמון יכול להיות חלק משגרת חייו של המתאמן בכל גיל ובכל שלב בחיים, החל משנות העשרה ועד גילאים מתקדמים.

 

בגיל הצעיר 15 – 25

פילאטיס מתאים בעיקר למצבי יציבה לקויה. מצבים כמו סקוליוזיס (עקמת) או קיפוזיס (גב עליון עגול, כפוף) וכן במצבים של כאבי גב אצל אנשים צעירים.

כיום יש שכיחות גבוהה של בעיות יציבה גם אצל צעירים, עקב חולשת השרירים או בשל ישיבה לקויה מול המחשב, ושימוש ממושך בטלפונים ובטבלטים בתנוחות "מוזרות"..

במצבים כאלו חשוב לחזק את הגב. את השרירים המייצבים של הגב והבטן וכן להקנות מודעות ליציבה נכונה והרגלים תנועה טובים.

 

גילאי 25 – 40

סטודנטים, אמהות, נשים אחרי לידות או גברים המבלים את רוב היום שלהם בישיבה מול מחשב.

אצל הנשים, נראה החלשות שרירי הבטן לאחר הלידות ובעקבות כך כאבי גב שונים או חולשה של רצפת האגן וכן דליפת שתן.

אצל הגברים, נראה כאבי גב תחתון או גב עליון וצוואר על רקע ישיבה ממושכת או לחץ נפשי.

גברים רבים בוחרים ללכת לחדר כושר ולפתח את השרירים. אולם בעצם מה שחסר להם לחיזוק הגוף, הוא דוקא הצירוף של מתיחות ביחד עם חיזוק שרירי הגב והבטן.

 

גילאי 45 ומעלה

בגיל הזה, הפילאטיס הוא אידיאלי בתור ההתעמלות המושלמת. הוא כולל חיזוק של שרירי ה-Core (שרירי הליבה) וכן חיזוק והגדלת הגמישות של המפרקים השונים. הפילאטיס עובד היטב על שיווי המשקל, על היציבה, הקורדינציה ועל חיזוק רצפת האגן ושיפור צפיפות העצם.

 

ההתעמלות בקבוצה קטנה, מאפשרת פיקוח על התרגול של כל משתתף על מנת למנוע פציעות. התרגול מאתגר אך בטוח והערך המוסף שלו – לא יסולא בפז.  כל תלמיד ומתאימה לו את התרגילים הנם לו, בקצב ובכושר המתאימים לו, תוך כדי התייחסות לבעיות פיזיות.ר המתאימים לו, תוך כדי התייחסות נננלבעיות פיזיות.

נסו ולא תוכלו להבין איך יכולתם בלי הפילאטיס עד עכשיו!