גבר, עשה פילאטיס!

הפילאטיס נתפס בעיני רבים כהתעמלות "נשית", "רוחנית" או מתאימה לרקדנים בלבד. אולם היום כבר ידוע, שהפילאטיס הוא אימון בסיסי וחשוב גם לגברים.

ספורטאים מקצוענים, כמו קבוצות כדורגל ופוטבול מקיימים אימוני הפילאטיס כחלק משגרת האימונים שלהם לשם חיזוק, מניעת פציעות ואפילו שיקום.

בין אלו שגילו את היתרונות העצומים של השיטה והתמכרו לה אפשר למצוא את שחקן הכדורגל היקר ביותר בעולם, גארת' בייל את טייגר וודס, לברון ג'יימס ודיוויד בקאהם.

הפילאטיס הוא אימון המאתגר ומשפר משמעותית את שרירי ליבת הגוף (שרירי הבטן והגב), את היציבה, הכוח והקורדינציה, את הגמישות והתנועתיות, מפתח שיווי משקל, מאריך ומחזק מאוד את השרירים.

שילוב כל אלו ביחד, עוזר לספורטאים לפתח גוף חזק וגמיש ולשמור עליו ללא פציעות ספורטיביות .כתוצאה מהאימון, הגוף עובד בצורה יעילה וקורדינטיבית יותר.

אצלנו, בגוף ראשון, אנו פוגשים גברים שחווים נוקשות בגב או כאבי גב חוזרים הנפוצים עקב ישיבה ממושכת בעבודה או בשל הגיל. מאוד שכיחים הם כאבי גב תחתון, צוואר וגב עליון.

הגוף הגברי מלכתחילה נוקשה יותר וביחד עם הגיל, ישנה ירידה נוספת בגמישות ובתנועתיות.

זמן קצר אחרי התחלת האימון בפילאטיס, גם גברים ירגישו שעבודת שרירי הבטן היא בהחלט לא לנשים בלבד והתרגול מביא לתוצאות מצויינות ומהירות.מאוד ממולץ להוסיף את אימוני הפילאטיס לאימוני כוח ואירובי.

ד"ר עמירם זיסברוד:

"הפילטיס, בהדרכתה המקצועית של לאה, שינה לי את היציבה ע״י שיפור משמעותי בשליטה על שרירי הליבה. כיום, אני צועד זקוף, שרירי הגוף ארוכים יותר, ונדמה לי שהוספתי 2-3 ס"מ לגובה. גם תפקוד האגן וגמישותו השתפרו מאוד, בעיקר לנוכח בעיית המפרקים ממנה אני סובל".